Chcete v obci vybudovat multifunkční sportoviště s podporou dotací?

Chcete v obci vybudovat multifunkční sportoviště s podporou dotací?

V následujícím dotačním období již nebudou moct obce využít dotační podporu na zbudování multifunkčního sportoviště či dětského hřiště tak, jak byly doposud zvyklé.

Nový Integrovaný Regionální Operační Program již nepočítá s tímto druhem podpory. Projekty na volnočasové aktivity občanů v obci mohou být uskutečněny pouze z výzev MAS, krajských dotací či ojediněle z Národních dotací, pakliže takto koncipovanou výzvu vyhlásí MMR či MŠTV.

Komentáře (8)

Dobrý den, máme připraven projekt na výstavbu dětského hřiště v obci. Existuje nějaká dotace, která by nám mohla pomoci?
Děkuji B.

    Dobrý den, kromě již v článku zmíněných podpor mě napadá ještě možnost podpory z fondu ČEZ, který v obcích často přispívá k zbudování či opravě dětských hřišť.

Dobrý den, rádi bychom zřídili sportoviště při ZŠ v naší obci.
Vztahují se tyto informace i na školní hřiště?

    Dobrý den, sportoviště v rámci rozšíření či zvýšení kvality vyučování je možné zařadit do kategorie IROP – zvýšení výukových kapacit. Tato výzva se v roce 2015 neočekává, nicméně konečná podoba harmonogramu výzev IROP pro rok 2015 ještě nebyla zveřejněna. Očekáváme ji koncem dubna 2015, jako i u ostatních programů.

Dobrý den, naše obec má v plánu zbudovat sociální zařízení pro volnočasové aktivity obce a jejich občanů, zvláště specifických skupin. Je možné v rámci takového projektu naplánovat a na dotaci zažádat i venkovní multifunkční hřiště?
Děkuji

    Dobrý den, nemůžeme se dnes vyjadřovat ke specifikám jednotlivých výzev v rámci připravovaného programu IROP. Sociální zařízení, jejichž zřizovatelem bude obec, mají v predikcích i úpravu okolí takovýchto nemovitostí, včetně venkovních prostor. Zda konkrétně multifunkční hřiště bude předmětem uznatelných nákladů, můžeme specifikovat, jakmile bude zveřejněn harmonogram výzev a jejich podmínky. Očekáváme bližší informace na konci dubna 2015.

Dobrý den, obec by ráda zbudovala dětské hřiště v rámci mateřské školy, jejímž zřizovatelem je obec. Je možné v roce 2015 takovýto projekt realizovat s dotační podporou?

    Dobrý den, ano takovouto podporu očekáváme v rámci již predikovaných výzev pro IROP 2015, které se ale ještě budou upravovat. Tedy doporučujeme připravit se na možné vyhlášení výzvy ještě před koncem roku 2015.

Komentovat

Komentář (Povinné)

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Jméno (Povinné)
Email (Povinné)