Premiér Sobotka vyzval k přípravě projektů

Premiér Sobotka vyzval k přípravě projektů

Podle informace, kterou přednesl premiér na tiskové konferenci by měl Evropský parlament schválit některé české operační programy do konce dubna tohoto roku.

Teprve po jejich schválení může dojít k oficiálnímu vyhlášení programů, podle kterých se budou evropské dotace přídělovat až do roku 2020. Česká republika je tak poslední zemí, která ještě nemá žádný operační program schválen.

„Chci upozornit všechny potenciální žadatele, ať už firmy, obce, kraje, či neziskové organizace, aby věnovali v této fázi pečlivou pozornost příslušným webovým stránkám a materiálům, které budou publikovat jednotlivé operační programy.
Protože už teď nastává fáze, kdy je možné začít připravovat projekty a pracovat s informacemi,
které se ze strany těchto čtyř operačních programů objevují,“ prohlásil premiér Sobotka.

Komentáře (10)

Dobrý den, o jaké operační programy se jedná?

  Nejlépe připravenými operačními programy (OP) v tuto chvíli jsou:
  – OP Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost
  – OP Zaměstnanost
  – OP Výzkum, vývoj a vzdělávání
  – OP Životní prostředí

Kolik je celkem operačních programů?

  Programů je celkem 10.

Kolik bude moci Česká republika z Evropských fondů čerpat do roku 2020?

  Česká republika může v novém programovém období 2014 až 2020 z různých evropských fondů čerpat až 23,83 miliardy eur, což k dnešnímu přepočtu činí asi 652 miliard korun.

Kdy se očekává vyhlášení prvních výzev, zejména mě zajímají dotace pro průmyslové podniky?

  Podle ministra průmyslu a obchodu Mládka je vyhlášení naplánováno na poslední dny dubna. Ministerstvo školství rovněž předpokládá vyhlášení prvních výzev koncem dubna. Ministerstvo práce a sociálních věcí předpokládá vyhlášení v květnu.

A jaký bude osud zbývajících programů?
Kdy budou asi schváleny?

  Ministrině Šlachtová, která jejich schvalování projednává v Bruselu, stále očekává, že schvalování dalších operačních programů bude následovat ještě během prvního pololetí letošního roku.

Komentovat

Komentář (Povinné)

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Jméno (Povinné)
Email (Povinné)