Příprava dotačních Žádostí – obce

Příprava dotačních Žádostí – obce

Dotační období 2014-2020

V tuto chvíli již zahajujeme přípravy projektových dokumentací pro Žádosti o dotaci určené obcím v další programovém období 2014-2020. .

Některé výzvy jsou již v předstihu prezentovány a jen se očekává termín jejich vypsání. U dotačních Žádostí, u kterých je nutná dlouhodobá příprava spojená s vyřízením všech požadovaných odborných stanovisek a příloh, je třeba zahájit přípravy ještě před vypsáním konkrétní výzvy.

Jako příklad uvedu Dotační žádosti obcí na: vybudování či rekonstrukci obecního rozhlasu či na nákup čistících vozů pro odstraňování prachových částic na obecní komunikaci.

Výše dotace se bude pohybovat kolem 85 % z uznatelných nákladů.

Komentáře (6)

Co obnáší „připravit vše“ pro podání Žádosti o dotaci?

    Dobrý den, termín „připravit vše“ v sobě zahrnuje opravdu vše co je třeba k podání žádosti a úspěšnému čerpání dotace. V prvé řadě záleží v jaké Výzvě chcete žádat o dotaci, resp. na co dotaci chcete čerpat. Nejlepší je probrat Vaše investiční plány (obce, firmy) s naším projektovým manažerem.

Dobrý den,
hodil by se nám nový obecní rozhlas, co pro to máme udělat, abychom na něj dostali dotaci?

    Dobrý den, pokud máte např. ve svém okolí nějaké povodňové ohrožení (toky, rybníky, nadměrné srážky, tání sněhu) je možné nový bezdrátový rozhlas začlenit jako součást varovného informačního systému a získat na něj dotaci v rámci realizace protipovodňových opatření v obcích.

Chtěli bychom pro obec čistící vůz na komunikace, jsou v dotaci nějaká kritéria hodnocení?

    Ano, těch hodnotících kriterií při nákupu čisticího vozu pro obec je samozřejmě více, ale pro Vás nejjednodušší a přitom dosti podstatná je: Poloha Vaší obce v rámci mapy imisní zátěže v ČR, kde dle polohy obce zjistíte bodové zvýhodnění jednotlivých žadatelů resp. obcí v závislosti na míře znečištění místa. Kontaktujte nás případně telefonicky (+420 284 007 815), rádi Vám s konkrétní situací poradíme, příp. pomůžeme.

Komentovat

Komentář (Povinné)

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Jméno (Povinné)
Email (Povinné)