Podávání žádostí o dotace ze Strukturálních fondů se blíží

Podávání žádostí o dotace ze Strukturálních fondů se blíží

V současném období se již připravují podmínky pro příjem žádostí o dotace v novém plánovacím období 2014-2020. Systém v průmyslu by měl být podobný jako v minulém období, tj. dvoufázový systém příjmu žádostí.

Obecné podmínky by měli také zůstat stejné a to zejména podmínka dvou uzavřených daňových období u většiny žádostí o dotaci. Zvažuje se také posuzování finančního zdraví žadatele. Okruh možných žadatelů o dotace z Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OPPIK) by měl být širší.

Např. podnikatelé v zemědělství by mohli žádat o dotace na snižování energetické náročnosti budov apod. V zásadě však má platit že žadatelé jejichž NACE bude ze Zpracovatelského průmyslu jsou žadateli v celém OPPIK. Konkrétní informace budou zveřejněny ve výzvách k podávání žádostí o dotace, jejichž harmonogram je uveden na stránkách agentury Czechinvest. Zde se předpokládá zveřejnění textů výzev do konce března 2015.

Komentáře (6)

Dobrý den,
když jsem OSVĆ – strojní výroba, mohu být žadatelem o dotaci?

Děkuji Staněk

    Ano i jako živnostník můžete být žadatelem o dotaci.

Potřebovali bychom dotaci na nákup soustruhu, bude to nějak možné?
S.

    Bude nutno vyčkat do konce března 2015 na podrobnější specifikaci uznatelných nákladů ve výzvách.

Můžeme žádat o dotaci i v případě jsme firma se zahraniční majetkovou účastí?
Děkuji

    Ano, je možné žádat o dotaci i jako firma se zahraniční majetkovou účastí.

Komentovat

Komentář (Povinné)

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Jméno (Povinné)
Email (Povinné)